Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettikleriniz

Saç ekimi işlemi 18 yaşından büyük herkese yapılabilmektedir. Ancak bu işlem için dikkat edilesi gereken bazı etkenler mevcuttur. Bu etkenler, kişinin yaşı, akut ya da kronik hastalıklarının olup olmaması, kişinin ilaç kullanımı, saçların dökülme derecesi, alım yapılacak donör alanının uygunluğu ve hastanın beklentisi olarak belirlenebilir. Bu etkenler doğrultusunda yapılacak konsültasyonda (muayenede) uygun bir aday olup olmadığınız tespit edilir.

Saç ekimi işlemi dört aşamadan oluşmakla birlikte, operasyonun süresi ortalama 5-7 saat sürmektedir.

Lokal anestezi altında yapılan bu işlemde çok ince dental iğneler kullanılmaktadır. Cilt altına verilen anestezik madde, çok kısa süreli hafif bir yanma hissi oluşturmaktadır. Bu yanma hissi kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak değişmekte olup, ağrı eğişi düşük olan kişiler bile sorunsuz bir şekilde tolere edebilmektedir. Başarıyla tamamlanan lokal anestezi aşamasından sonra hasta, işlem esnasında herhangi bir ağrı veya sızı duymamaktadır.

Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlem olduğu için, hastalar çok ağır aktivitelerden kaçınmak kaydıyla, normal gündelik hayatlarına ve işlerine devam edebilirler.

İyileşme aşaması kişiden kişiye değişiklik gösterse de, genelde 8 – 10 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Ekim yapılan bölgelerdeki yaralar 3 gün içerisinde kapanıp, kabuk bağlamaya başlar. Bu kabuklar gerçekleştirilen özel yıkama ile günden güne kaybolur ve yerini hafif kızarık bir görüntüye bırakır. Oluşan kızarıklıklar ise ortalama 1 ay içeresinde kaybolur ve yerini normal cilt renginize bırakır.

Donör alanından alınan saç kökleri, dökülmeye karşı dirençli olduğundan uygun adayla gerçekleştirilen etkili bir cerrahi operasyon, bu işlemin ömür boyu kalıcı olmasını sağlar.

Operasyon sonrası ekilen saçlar, ortalama 1 ay içerisinde birden dökülür. Bu aşama şok dökülme olarak adlandırılır. Dökülen saçlar ortalama 3 ay sonra tekrar çıkmaya ve uzamaya başlar. Bu uzama evresi her ay kademeli olarak artış gösterir. Altıncı ayın sonunda, ekim yapılan alandaki gözle görülür fark %60 ile %70 arasındadır. Ancak en son ve kesin sonuca ulaşmak için ortalama on iki ay beklenilmesi tavsiye edilir.

Saç ekimi operasyonu ilk aşamada maliyetli bir işlem gibi gözükebilir. Ancak, yapılan işlemin kalıcı olması ve genelde tek seansta bitmesinden dolayı aslında uzun vadede daha az maliyetli bir işlem haline gelmektedir.

Saç ekimi işlemi doğru yapılmaz ise, bu işlemin telafisi çok zor hatta bazı durumlarda imkânsız olabilir. Bu sebep ile operasyona karar verirken, maliyet düşünülmesi gereken en son şeylerden biridir. Çünkü başarısız geçen bir saç ekimi operasyonu, sizin ömür boyu mutsuz olmanıza sebep olur zira saç ekimi, her ne kadar kozmetik kaygılar barındırsa da, oldukça ciddi cerrahi bir işlemdir.

İletişim

Bizimle iletişime geçin

Sıkça Sorulan Sorular

Konuşma Başlat
Yardımcı olmamı ister misiniz?
Merhaba,
Edirne Saç Ekim Whatsapp hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?