FUE nedir?

Genelde FUE olarak adlandırılan Foliküler Ünite Ekstraksiyonu en modern saç ekim tekniğidir. Bu işlem, donör alan denilen genellikle başın yanlarından ve arkasından saç köklerinin çıkarılmasını içeren bir saç nakli ameliyatı türüdür. Bu bölgedeki saçlar genetik olarak dökülmeye uygun olmadığı için donör alan olarak kullanılır. Çıkarılan saç kökleri daha sonra, saç dökülmesi görülen ya da seyrekleşen bölgelere ekilir.

Nasıl yapılır?

FUE yöntemi, ense bölgesindeki saç köklerini gruplar halinde çıkarılıp, saç dökülmesi görülen  ya da seyrekleşen bölgelere nakil edilmesiyle oluşur. Genelde tek bir kök içinde 1 saç telinden 4 saç teline kadar oluşabilen bu gruplar, kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Bu saç kökleri genelde 1 mm’den daha küçük bir özel alım aleti kullanılarak önce enseden veya kulak kenarlarından çıkarlr ardından kafa derisinin ekim alanına aktarılır.

Var olan saçlarınızın doğal olarak uzamaya devam etmesinin yanı sıra yeni ekilen saçların var olan saçları taklit etmesi için saç tellerini doğru açıyla ekmeye özen gösterilmelidir.

FUE işlemi ne kadar sürer?

FUE operasyonları çıkarılan saç kökü sayısına bağlı olmak üzere genelde 6 ile 7 saat süren işlemlerdir. Bu süre ekim alanın genişliğine, kişinin cilt tipine göre de değişebilir. Saç ekimi operasyonu geçiren bir kişi aynı gün içerisinde gündelik hayatına devam edebilir.

FUE ağrılı bir işlem mi?

FUE, lokal anestezi altında uygulanan minimal bir cerrahi işlemdir, ağrı en aza indirilir ve çoğu hasta hiçbir şey hissetmez. Prosedürün uygulandığı süre boyunca genel anestezi almayacağınız için bilinciniz açık olacak.

İyileşme sürecinde kaşınma hissi gibi hafif rahatsızlıklar olacaktır. Ancak bu, yaklaşık 10 gün sürer. FUE sonucu olası bir olumsuzluk riski de son derece düşüktür.

FUE sonuçları

FUE yönteminin dünyada en yaygın ve en iyi saç nakli tekniği olduğu bilinmektedir. FUE yöntemini bu kadar etkili yapan unsur ise, saç köklerinin ekiliş biçimleridir. Deneyimli uzmanlarımız ekimden önce ekim yapılacak alanı inceleyip saçlarınızın hangi yöne doğru uzadığını belirleyip, saç kökü kanallarını bu yönlere doğru açarlar.

Deneyim ve uzmanlık gerektiren bu süreçte, donör alandan alınan saçlar, yeni yerlerinde de sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder. FUE şu an uygulanan teknikler arasında en başarılı tekniktir.

FUE için uygun aday miyim?

FUE için ihtiyacınız olan şeylerden biri, saç köklerinin alınacağı donör alanda sağlıklı ve yoğun saçlarınızın olmasıdır. Saç rengi, saçın dalgalı, kıvırcık ya da düz olması sonucu etkileyebilir. FUE yönteminin sizin için doğru olup olmadığını en hızlı şekilde öğrenmek için bizimle iletişime geçin. FUE için uygun olsanız da olmasanız da bütün sorularınız için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Size yardımcı olmak bize büyük keyif verecektir.

Bize sorun

Aşağıdaki form aracılığı ile bizimle yazılı olarak iletişim kurabilirsiniz.

Konuşma Başlat
Yardımcı olmamı ister misiniz?
Merhaba,
Edirne Saç Ekim Whatsapp hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?