Edirne'de Sakal Ekimi

Kim yoğun bir sakal ya da kalın bir bıyık istemez ki? Kimisine göre erkekte güzelliği belirleyen bu unsurlar hayatımızın her anında “sakal-bıyık erkeğin makyajıdır” zihniyetiyle karşımıza çıkabilir. Ancak biz, bu yaklaşımın her zaman doğru olmadığını ve herkesin o görünüme sahip olmadığını biliyoruz.  Genellikle alopecia diye de adlandırılan sakal kırana, strese, ya da genetik kalıtıma bağlı olarak bazı kişiler malesef ki isteseler bile o görünüme kavuşamıyorlar.

Bu duruma ek olarak, sakalsızlığı dert etmeyip, sadece yüzlerindeki yaraları, yanıkları, ya da sivilce izlerini silmek isteyen kişiler de bir an önce dolu bir sakal ile bu tarz oluşumları gizlemek niyetinde olabilir.

Edirne Saç Ekim Merkezi olarak bu soruna artık dur demek istiyor ve sakal ya da bıyık eksikliğinden muzdarip kişileri hayal ettikleri görünüme kavuşturma vaadi veriyoruz.

Sakal ekimi öncesi analiz

Uzmanlarımızla yapacağınız görüşme ve analiz sonucu öncelikle sorunun temeli saptanır. Bu aşama gerçekleştireceğimiz işlemin sonucu için oldukça önemlidir zira yüz bölgesindeki sakal yoksunluğu mantar veya strese bağlı olabilirken, tamamen kalıtımsal da olabilir. Analiz esnasında aynı zamanda sakal ekimi işlemi için gerekli greft(kıl kökü) sayısı belirlenir. Bu sayı belirlenirken, donör alanın yani greft(kıl kökü) açısından yoğunluğu, ekim yapılacak alana gerekli olan greft(kıl kökü) ve doğal görünüm kazanmak için ekilecek greftlerin(kıl kökü) çıkış yönü dikkate alınacak unsurlardır.

Sakal ekimi süreci

Kişiden kişiye değişmekle beraber bir sakal ekimi operasyonu yaklaşık olarak 6-8 saat sürmektedir. Operasyondan hemen sonra donör alana uygulayacağımız bandajlara yalnızca iki gün boyunca katlanmak zorundasınız. İkinci günden sonra kafanızda herhangi bir bandaj bulunmasına gerek kalmayacaktır. Operasyondan sonraki ilk 10 gün oldukça önemlidir zira iyileşme sürecinin %70 i ilk 10 günde gerçekleşir. Verilen talimatlara uyulması halinde, bu sürenin sonunda herhangi bir kabuk ya da açık yara kalmaz. Bu 10 günlük süre yara iyileşmesi için önemli olduğu için, bu süre zarfında uzmanlar tarafından anlatılan gündelik yıkama rutinine uyulması hayatidir. Aynı zamanda, uzmanlar tarafından belirlenen süre boyunca alkolden, sigaradan, kafeinden ve cinsel ilişkiden uzak durmak da diğer önemli unsurlardandır.
Her bir greftin(kıl kökü) yerleştirileceği minik boşluklara kanal denir. Kanal işlemi bittikten sonra ise en son işlem olan ekim kısmı başlar. Ekim kısmı dediğimiz bölüm aslında uzmanlar için en keyifli kısımdır. Çünkü daha önceden toplanmış greftleri(kıl kökleri) yine önceden açılmış kanallara yerleştirmekten başka bir işlem değildir.

İşlemi doğru yerde yaptırmak

Her ne kadar kolay gözükse de, bu işlem işinin ehli olmayan kişilerce yapılırsa, nekroz ya da doku kaybı gibi ciddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden, eğer böyle bir operasyon geçirmek istiyorsanız, sizi Edirne Saç Ekim Merkezi’nin deneyimli uzmanlarına yönlendiriyoruz. 10 seneyi aşkın saç ekim deneyimleriyle, sizi herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan hayalini kurduğunuz görüntüye kavuşturabilecek uzmanlarımız, operasyon sonrasında da süreci düzenli bir şekilde takip ederek, sonrasında oluşabilecek herhangi bir sorunu henüz oluşmadan engelliyorlar. Siz de Edirne’de sakal ekimi yaptırarak, özlediğiniz görünüme kavuşun.

Bize ulaşın

Detaylı Analiz Ve Bilgi İçin

Konuşma Başlat
Yardımcı olmamı ister misiniz?
Merhaba,
Edirne Saç Ekim Whatsapp hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?