Kaş Ekimi Nedir?

Günümüzde özellikle kadınların rağbet gösterdiği kaş ekim operasyonları tıpkı saç ya da sakal ekimlerinde olduğu gibi FUE yöntemi ile gerçekleştirilir ve temelde aynı işlemlerden oluşur.

Doğuştan gelen seyrek kaşlı olma durumunun yanında, trafik kazası ya da yanık gibi nedenler de insanları kaş ekimine yöneltebilir. Elbette bu duruma son zamanlarda oldukça popüler olan kaş kontur uygulamalarının da etkisi oldukça büyüktür. Bilindiği üzere bu işleme ihtiyaç duyan kişilerde zaten zayıf olan kaşlar tamamen alınıp yerine kalıcı dövme uygulanır ve vücut dövme boyasını derinin daha alt katmanlarına kadar emmekte ve zaman içinde istenenden farklı bir “kaş rengi” ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda yapılan kaş kontür uygulamalarından memnun olmayan kişiler bu uygulamayı maalesef ki tam anlamıyla yok edemezler. Bu sebepledir ki FUE Kaş Ekimi, arzu edilen görünüme, dolayısıyla jest ve mimiklere, kavuşmak için en verimli yöntemdir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ya da sakal ekiminden farklı bir başka durum ise, saç ve kaşlarda ekim yapılan alanın daha yoğun durması için, tekli ve gruplu greftler(kıl kökleri) tercih edilirken, kaş ekimi işleminde genelde tekli greftler(kıl kökleri) seçilir. Bu greftler(kıl kökleri) daha sonra kaşa şekil verilirken, kaş yönüne doğru yerleştirilir. Böylelikle doğal görünümden ödün verilmemiş olunur.

FUE Kaş ekimi için tıpkı diğer saç ve sakal FUE işlemleri için bir donör alan belirlenir. Bu saç ya da sakaldan farklı olarak sadece ense bölgesi değil aynı zamanda kollar da olabilir. Ancak en iyi sonuçların ense bölgesinden alınan greftlerden(kıl kökü) olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. İlk aşamada donör alana uygulanan lokal anestezi ile bu bölge uyuşturulur. Daha sonra saç ya da sakal ekiminden farklı olarak, daha ince uçlu özel cihazlarla greftler(kıl kökü) toplanır.

İkinci aşamada ise, işlemin estetik kısmı başlar. Kaşlarınız isteğiniz doğrultusunda şekillendirilir ve çizilen bu alanlara lokal anestezi uygulanır. Bu operasyonun ikinci ve son lokal anestezisidir.

Sonrasında uzmanlarımız olabilecek en doğal kaş görünümüne uygun olacak şekilde kanal açma işlemini gerçekleştirir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken temel unsur kaşların aynı yönde çıkması için kanalların da aynı yönde açılmasıdır. Uzmanlarımız en son olarak açılan kanallara greftleri(kıl kökü) yerleştirerek ekim işlemini bitirir.

Kaş Ekimi Operasyonu Ve Sonrası

Kaş ekimi operasyonu kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1-2 saat sürer ve kişi aynı gün gündelik hayatına dönebilir. Operasyondan 48 saat sonra bölge yıkanabilir. Kabuklanma ve pıhtıların tamamen yok olması 4-5 günü bulabilmektedir. Kaş Ekimi sonrasında diğer FUE işlemlerinde olduğu gibi ekilen greftler(kıl kökü) belli bir süre sonra dökülür. 15 günün sonunda bu dökülme tamamen durmuş olur.  Buna ekim sonrası şok dökülme diyoruz. Ayrıca belirtmek gerekir, şok dökülme oranı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Kimisinde daha fazla kimisinde daha az dökülme yaşanabilir. Tabi az ya da çok her halükarda şok dökülmesi sonrası dökülen kıllar 4 ila 6 ay içinde yeniden çıkmış olur.

Edirne’de Kaş Ekimi

Siz de Edirne Saç Ekim Merkezinde gerçekleştireceğiniz kaş ekimi operasyonu ile doğal görünümlü kaşlara sahip olun. Gelin beraber yeni kaş hatlarınızı tasarlayalım.

Bizimle iletişime geçin

Aşağıdaki form aracılığı ile bizimle yazılı olarak iletişim kurabilirsiniz.

Konuşma Başlat
Yardımcı olmamı ister misiniz?
Merhaba,
Edirne Saç Ekim Whatsapp hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?